GRUDNIOWA NIESPODZIANKA 2017

Tegoroczna GRUDNIOWA NIESPODZIANKA to już nasza szósta bożonarodzeniowa akcja, mająca na celu pomoc potrzebującym Rodzinom z terenu gminy Zabierzów!

Poniżej umieszczone są wszystkie niezbędne informacje, dotyczące tego jak zostać Świętym Mikołajem i przygotować dla wybranej Rodziny Świąteczny Prezent. Opisy Rodzin zostaną udostępnione już niebawem – 12 listopada br.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w naszą akcję!

Razem możemy tak wiele!!!


HARMONOGRAM AKCJI:

  • 21 X 2017 r. – szkolenie dla Opiekunów Rodzin, na szkoleniu zostały przydzielone poszczególnym wolontariuszom Rodziny, za które będą oni odpowiedzialni podczas trwania akcji;
  • do 12 XI 2017 r. wolontariusze będą przeprowadzać ankiety ze swoimi Rodzinami;
  • 12 XI 2017 r. – na naszej stronie internetowej zostaną umieszczone opisy Rodzin, którym Święci Mikołajowie (firmy, szkoły, osoby prywatne) przygotują Świąteczny Prezent;
  • 12 XI – 7 XII 2017 r. – Święty Mikołaj jest w stałym kontakcie z Opiekunem Rodziny i przygotowuje Świąteczny Prezent dla wybranej przez siebie Rodziny;
  • 8 – 9 XII 2017 r. – WIELKI FINAŁ AKCJI – rozwożenie prezentów przygotowanych przez Świętych Mikołajów dla naszych potrzebujących Rodzin;
  • do 20 XII 2017 r. – wolontariusze przekażą Świętym Mikołajom relację z rozpakowania prezentów.


ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM I PRZYGOTUJ PREZENT DLA WYBRANEJ RODZINY!

KTO MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM?

Każdy, kto zechce przygotować dla wybranej Rodziny Świąteczny Prezent! Zachęcamy firmy, instytucje, szkoły oraz osoby prywatne!

Wielokrotnie zdarzało się nam, iż Świętym Mikołajem była nie jedna osoba, ale grupa osób. Namów swoich przyjaciół, znajomych, rodzinę i przygotujcie Prezent wspólnie!

Jeżeli chciałbyś przygotować Prezent, a nie stać Cię na zaspokojenie wszystkich głównych potrzeb wybranej Rodziny, istnieje możliwość zakupu części Prezentu – jego drugą część zakupi inny Święty Mikołaj.

Więcej informacji pod numerem telefonu Opiekuna wybranej Rodziny lub u Lidera akcji.

 

Poniżej znajduje się instrukcja, w której zawarte są szczegółowe wskazówki opisujące krok po kroku, co należy zrobić, aby pomóc wybranej Rodzinie.

INSTRUKCJA DLA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?! CHĘTNIE POMOŻEMY!!!

Kontakt: Paulina Pstruś, tel. 602 68 38 38, e-mail: p.pstrus@zabierzow.org.pl

                                                         Jesteśmy również na facebooku! 🙂


OPISY RODZIN

Świętego Mikołaja znalazło już 13 Rodzin!

DZIĘKUJEMY! 🙂

 


GN03

Pani Magda (41 l.) i pan Marek (43 l.) wychowują dwójkę dzieci: Anetę (13 l.) i Mateusza (10 l.). Rodzina mieszka w nowo wybudowanym domu, za remont którego ciągle jeszcze spłaca kredyt. Obydwoje małżonkowie pracują: pani Magda na pół etatu, by móc zajmować się dorastającymi dziećmi… (czytaj więcej)


GN06

Pani Anna (43 l.) po rozstaniu z mężem została sama z trójką dorastających dzieci: Szymonem (22 l.) oraz uczącymi się córkami Kasią (18 l.) i Zuzią (17 l.).  Mąż nie utrzymuje kontaktu z dziećmi i nie pomaga finansowo. Rodzina mieszka w domu, który jest niewykończony, a łazienka jest nadal w remoncie.  Aby naprawić piec przed zimą, kobieta była zmuszona zaciągnąć kredyt… (czytaj więcej)

Ta Rodzina znalazła już Świętego Mikołaja, który zakupi dla niej żywność, środki czystości, kołdry i ręczniki. Nadal szukamy Mikołaja, który zakupi ubrania dla dziewcząt.


GN10

Pani Maria (50 l.) mieszka wraz z siostrą Barbarą (47 l.). Obie kobiety są bezdzietnymi pannami. Nie mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziny, ponieważ ich rodzice nie żyją, a innych bliskich osób nie mają. Siostry od urodzenia są osobami niepełnosprawnymi, cierpiącymi na upośledzenie umysłowe. Dodatkowo Pani Maria ma zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną i nadciśnienie… (czytaj więcej)


GN12

Pani Anna (39 l.) po rozwodzie z mężem, mieszka wraz z matką Barbarą (67 l.) i córką Julką (14 l.).  Kobieta pracuje jako ekspedientka, jednak nie może być zatrudniona na pełen etat, ze względu na konieczność opieki nad chorą matką, która cierpi na cukrzycę i gościec stawowy. Koszty leczenia pani Barbary pochłaniają aż 500 zł miesięcznego budżetu… (czytaj więcej)

Ta Rodzina znalazła już Mikołaja, który zakupi dla niej żywność i środki czystości.  Nadal szukamy Mikołaja, który zakupi ubrania, obuwie, czajnik oraz pościel
i ręczniki.


GN13

Pani Joanna (26 l.) i pan Grzegorz (27 l.) wychowują dwóch synów: Filipa (6 l.) i Kamila (3 l.). Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji materialnej 3 lata temu, kiedy urodził się Kamil i p. Joanna musiała zrezygnować ze stałej pracy. Obecnie ze względu na opiekę nad dzieckiem kobieta podejmuje się jedynie prac dorywczych… (czytaj więcej)

Ta Rodzina nadal szuka Świętego Mikołaja, który zakupi buty zimowe dla chłopców.


GN15

Pani Agata (33 l.) samotnie wychowuje synka Antka(4 l.). Pomimo trudnych warunków życia tworzą uśmiechniętą i kochającą się Rodzinę. W obecnej sytuacji znajdują się od ponad roku, kiedy to kobieta straciła pracę, pojawiła się przewlekła choroba syna i sama zaczęła mieć poważne problemy z kręgosłupem, przez które jest niezdolna do podjęcia stałej pracy…(czytaj więcej)


GN19

Pani Klaudia (38 l.) wraz z mężem Arturem ( 46 l.) wychowują dwie córki: Asię (13 l.) i Ninę (10 l.). Pani Klaudia nie pracuje, cały swój czas poświęca dziewczynkom, które chorują na epilepsję i uczęszczają do szkoły specjalnej. Pan Artur pracuje… (czytaj więcej)

 

Możesz także zobaczyć...